Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 16327104



*

nr 1632 7104


Skål

och fat, keramik, ej märkt. Diameter: 26 cm respektive höjd 11 cm (skål)


Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juli 2024
kl 20:21:33


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej märkt keramik och fat skål
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:33
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:41
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:42




Ladda ner broschyr